Tawerna, ul. Łużycka 22, 11–040 Dobre Miasto

Tawerna Dobre Miasto

Kilka Słów o Nas

Założycielem firmy było małżeństwo nieżyjący już mąż i ojciec czwórki dzieci Mirosława Arkadiusza dwóch córek Joanny i Agnieszki Józef Piekarski wraz z żoną Marianna Piekarską.

Firma Bar Tawerna S.C. ul. Łużycka 22 powstała na początku lat 90-tych z własnego pomysłu wspartego kredytem który małżonkowie zaciągnęli. Początki były bardzo trudne, ale ciężka praca i zaangażowanie przynosiły wymierny skutek. Po pewnym czasie, gdy nic nie wskazywało na to, że w Polsce kredyty tak gwałtownie ulegną załamaniu, a kredyt którego udzieliło bądź co bądź państwo będzie próbował pociągnąć powstały Bar Tawerna do bankructwa. Wiele wskazywało na to ze tak się stanie. Determinacja i zaangażowanie całej rodziny w wielkim stopniu Marianny Piekarskiej oraz przychylność władz banku pomogły przetrwać tak trudne chwile.

Z czasem dzięki ciężkiej pracy firma zaczęła wychodzić na prostą, a od tamtego czasu wiele się zmieniło wiele nauczyło nas wszystkich prowadzenie działalności. Życie pokazało jak wiele wyrzeczeń człowiek musi znieść by sukces którego na początku tej drogi sobie założył stał się możliwy. Początek 2002 roku to pomysł rozbudowy istniejącego lokalu. Inicjatywa która w pełni wyszła z decyzji którą podjęła wspólnie rodzina Piekarskich.
Powstały lokal miał obsługiwać ok 100 osób i spełniać wyższy standard prowadzonych usług niż dotychczas. Po rozbudowie problemy narastały ponieważ kredyt mocno obciążył budżet firmowy, jednak zdobyte doświadczenia z poprzednich lat i wypracowane przez 11 lat zaplecze gastronomiczne pozwalało kontynuować prowadzenie biznesu z dobrym skutkiem, pełnym zaangażowaniem rodziny. W 2012 r. restauracja została zgłoszona do programu pani Magdy Gessler Kuchenne Rewolucje po czym w 5 serii 3 odc. został wyemitowany program z udziałem Restauracji Tawerna z bardzo ciekawym nieprzewidywalnym skutkiem.

Bardzo ciekawe doświadczenie inne niż wszystkie do tej pory sprawiło, że staliśmy się bardziej rozpoznawalni w regionie czy nawet Polsce, a reklama naszej kuchni przez gospodynię programu, która próbowała zmienić nazwę na Bar Familijny, pozwoliła wypłynąć na szerokie wody biznesu. Obecnie nasza oferta obejmuje praktycznie wszystkie z możliwych usług w gastronomi od cateringu poprzez imprezy okolicznościowe obiady abonamentowe, a od września 2015r. dodatkowo rozszerzyliśmy działalność o wynajem pokoi dla osób indywidualnych i firm.